Hubert Norek

wspólnik
radca prawny

Sprzedaż i zakup nieruchomości

W naszej dotychczasowej pracy braliśmy udział w transakcjach zakupu i sprzedaży nieruchomości, których przedmiotem były zarówno pojedyncze lokale, niezabudowane grunty, jak i całe budynki komercyjne (biurowe, hotelowe, handlowe i magazynowe). Doskonale wiemy jak cenne jest dla Ciebie bezpieczeństwo i jaką wagę przywiązujesz do prawidłowego zabezpieczenia swoich interesów w ramach transakcji.

 

Dlatego doradzamy już na etapie przygotowań do transakcji. Badamy i regulujemy stan prawny nieruchomości w księdze wieczystej, analizujemy ewentualne ryzyka w zakresie obciążeń i ograniczeń dotyczących nieruchomości. Przygotowujemy kompleksowe raporty due diligence oraz doradzamy w zakresie usunięcia lub zminimalizowania zidentyfikowanych problemów.

Często z planami sprzedaży lub nabycia nieruchomości wiąże się konieczność opracowania koncepcji transakcji oraz koncepcji finansowania zakupu tych nieruchomości, mając przy tym na uwadze również ich aspekty podatkowe. Wielokrotnie z powodzeniem przygotowywaliśmy takie koncepcje dla naszych dotychczasowych Klientów.

 

Możemy pomóc Tobie również w relacjach z podmiotami finansującymi nabycie nieruchomości – zewnętrznymi inwestorami i instytucjami finansowymi. Negocjujemy też warunki zabezpieczeń prawidłowego wykonania umów gwarantujących sfinansowanie zakupu.

 

Przygotowujemy i opiniujemy projekty umów przedwstępnych oraz finalnych umów przenoszących prawo własności. Możemy reprezentować Cię również w trakcie negocjacji warunków nabycia jak i zbycia nieruchomości.

 

Posiadamy też bogate doświadczenie w obsłudze transakcji nieruchomościowych dla podmiotów z branży rolnej. Doradzamy przy sprzedaży i zakupie nieruchomości rolnych, mając na względzie szczególną specyfikę tego rodzaju transakcji, w tym w szczególności podmiotowe ograniczenia w ich nabywaniu oraz uprawnienia przysługujące Agencji Nieruchomości Rolnych. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyliśmy w transakcjach, których przedmiotem były nieruchomości o łącznej powierzchni prawie 2 tysięcy hektarów.

Specjaliści

Hubert Norek

wspólnik
radca prawny

hubert.norek@kniw.pl

skontaktuj się

Agata Pawlak-Jaszczak

wspólnik
radca prawny

agata.pawlak@kniw.pl

skontaktuj się

Michał Wojciechowski

of counsel
radca prawny

michal.wojciechowski@kniw.pl

skontaktuj się

Publikacje

Due diligence farmy fotowoltaicznej – co warto sprawdzić przed zakupem?

Blog

czytaj więcej

Zakup apartamentu w górach lub nad morzem – jakie niesie korzyści i na co warto uważać?

Blog

czytaj więcej

Trzeba wiedzieć jaki charakter mają tereny, które chce się nabyć

Rzeczpospolita

czytaj więcej

Obrót i dziedziczenie ziemi rolnej na nowych zasadach

Rzeczpospolita

czytaj więcej