Agata Pawlak-Jaszczak

wspólnik
radca prawny

 

Od kilkunastu lat zajmuję się zagadnieniami prawnymi związanymi z obrotem nieruchomościami, procesem inwestycyjno-budowlanym oraz komercjalizacją nieruchomości. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w międzynarodowych oraz rodzimych kancelariach prawnych.

 

Moje szczególne zainteresowania zawodowe związane są z branżą deweloperską. Doradzałam zarówno spółkom jak i indywidualnym inwestorom w transakcjach sprzedaży, nabywania, zagospodarowania oraz komercjalizacji nieruchomości. Pomagałam inwestorom w sprawach dotyczących inwestycji w nieruchomości na każdym ich etapie – od badania stanu prawnego nieruchomości i jej nabycia poprzez regulację stanu prawnego, proces inwestycyjny, po jej komercjalizację i sprzedaż. Wśród inwestorów, z którymi dotychczas pracowałam, dużą grupę stanowią deweloperzy w branży mieszkaniowej, jak i obiektów biurowych, czy hotelowych, ale są też m.in. operatorzy sieci handlowych, spółki skarbu państwa, jak i podmioty zajmujące się inwestycjami w nieruchomości typu brownfield, rewitalizacją nieruchomości zabytkowych.

 

Praca w wielu projektach, spośród których coraz rzadziej zdarzają się łatwe i „bezproblemowe”, pozwoliła mi zdobyć doświadczenie w zakresie zagadnień dotyczących nieruchomości o szczególnym charakterze, w tym nieruchomości rolnych, nieruchomości zabytkowych, położonych na terenach zamkniętych, czy nieruchomości oddanych w użytkowanie wieczyste.

 

Pomagałam również generalnym wykonawcom i podwykonawcom robót budowlanych, architektom, zarządcom, pośrednikom nieruchomości jak i najemcom, czy dzierżawcom nieruchomości zarówno na etapie tworzenia umów, negocjowania ich warunków jak i ich realizacji.

 

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów w zakresie prawa angielskiego i europejskiego organizowanych przez Uniwersytet w Cambridge oraz członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

 

Język: angielski

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

11 luty 2019

Konsekwencje podatkowe związane z umową rezerwacyjną

Blog

czytaj więcej

8 luty 2019

Konsekwencje podatkowe związane z umową rezerwacyjną

Projekt Inwestor

czytaj więcej

28 stycznia 2019

Umowa przedwstępna „zamiast” deweloperskiej a rachunek powierniczy

Blog

czytaj więcej

7 stycznia 2019

Dopłaty do czynszu najmu mieszkań - ruszył nowy rządowy program mieszkaniowy

Blog

czytaj więcej

17 grudnia 2018

Dopłaty do czynszu najmu mieszkań. Rusza nowy rządowy program mieszkaniowy

Projekt Inwestor

czytaj więcej

23 listopada 2018

Audyt (due diligence) - dlaczego jest ważny dla kupującego?

Projekt Inwestor

czytaj więcej