Agata Pawlak-Jaszczak

wspólnik
radca prawny

 

Od kilkunastu lat zajmuję się zagadnieniami prawnymi związanymi z obrotem nieruchomościami, procesem inwestycyjno-budowlanym oraz komercjalizacją nieruchomości. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w międzynarodowych oraz rodzimych kancelariach prawnych.

 

Moje szczególne zainteresowania zawodowe związane są z branżą deweloperską. Doradzałam zarówno spółkom jak i indywidualnym inwestorom w transakcjach sprzedaży, nabywania, zagospodarowania oraz komercjalizacji nieruchomości. Pomagałam inwestorom w sprawach dotyczących inwestycji w nieruchomości na każdym ich etapie – od badania stanu prawnego nieruchomości i jej nabycia poprzez regulację stanu prawnego, proces inwestycyjny, po jej komercjalizację i sprzedaż. Wśród inwestorów, z którymi dotychczas pracowałam, dużą grupę stanowią deweloperzy w branży mieszkaniowej, jak i obiektów biurowych, czy hotelowych, ale są też m.in. operatorzy sieci handlowych, spółki skarbu państwa, jak i podmioty zajmujące się inwestycjami w nieruchomości typu brownfield, rewitalizacją nieruchomości zabytkowych.

 

Praca w wielu projektach, spośród których coraz rzadziej zdarzają się łatwe i „bezproblemowe”, pozwoliła mi zdobyć doświadczenie w zakresie zagadnień dotyczących nieruchomości o szczególnym charakterze, w tym nieruchomości rolnych, nieruchomości zabytkowych, położonych na terenach zamkniętych, czy nieruchomości oddanych w użytkowanie wieczyste.

 

Pomagałam również generalnym wykonawcom i podwykonawcom robót budowlanych, architektom, zarządcom, pośrednikom nieruchomości jak i najemcom, czy dzierżawcom nieruchomości zarówno na etapie tworzenia umów, negocjowania ich warunków jak i ich realizacji.

 

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów w zakresie prawa angielskiego i europejskiego organizowanych przez Uniwersytet w Cambridge oraz członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

 

Język: angielski

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

19 sierpnia 2021

Kupno ziemi rolnej a obowiązki nabywcy

Blog

czytaj więcej

1 kwietnia 2021

Umowa dzierżawy gruntu rolnego pod farmę fotowoltaiczną

Blog

czytaj więcej

30 marca 2021

Zgoda KOWR na zbycie i nabycie ziemi rolnej

Blog

czytaj więcej

19 marca 2021

Budowa farmy fotowoltaicznej na gruncie rolnym

Blog

czytaj więcej

16 lutego 2021

Umowa najmu magazynu - o czym pamiętać

Blog

czytaj więcej

27 października 2020

Odrolnienie gruntu - kiedy jest możliwe i na czym polega

Blog

czytaj więcej