Michał Wojciechowski

of counsel
radca prawny

Michał Wojciechowski

 

Swoje doświadczenie zawodowe w pracy prawnika zacząłem zdobywać w 1998 r., przez 16 lat pracowałem w jednej z największych kancelarii prawnych w Poznaniu, w tym 9 lat jako jej wspólnik.

 

Od początku pracy zawodowej mam okazję pracować i gromadzić doświadczenie w tych obszarach prawa, które najbardziej lubię m.in. w prawie spółek oraz prawie umów. Uczestniczyłem w wielu zróżnicowanych projektach biznesowych. Umiejętności analityczne wykorzystuję w projektach wymagających identyfikacji słabych stron i ich zabezpieczenia. Znaczna ich część dotyczyła transakcji przejęć, przystępowania do spółek, obrotu istotnymi aktywami oraz finansowania przedsięwzięć biznesowych. Przygotowuję i wdrażam koncepcje przekształceń, połączeń oraz podziałów spółek i przedsiębiorstw. Zajmuję się również przeprowadzaniem due diligence prawnych spółek i nieruchomości. Doradzam podmiotom gospodarczym od stosunkowo niewielkich aż do dużych grup kapitałowych.

 

W swojej dotychczasowej działalności opiniowałem także projekty ustaw, uczestniczyłem w projektach prywatyzacji spółek Skarbu Państwa, a także przygotowywałem publiczne oferty sprzedaży spółek - IPO na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

Sposoby finansowania inwestycji deweloperskich

Blog

czytaj więcej

Oświadczenia i zapewnienia tzw. repy w umowie sprzedaży – trzy konsekwencje naruszenia

Blog

czytaj więcej

CIT dla spółek komandytowych w 2021 r.

Blog

czytaj więcej

Zmiany w przedawnieniu długów

Blog

czytaj więcej

Zmiany w prawie spółek

Blog

czytaj więcej

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę

Projekt Inwestor

czytaj więcej