Michał Wojciechowski

wspólnik
radca prawny

 

Swoje doświadczenie zawodowe w pracy prawnika zacząłem zdobywać w 1998 r., przez 16 lat pracowałem w jednej z największych kancelarii prawnych w Poznaniu, w tym 9 lat jako jej wspólnik.

 

Od początku pracy zawodowej mam okazję pracować i gromadzić doświadczenie w tych obszarach prawa, które najbardziej lubię m.in. w prawie spółek oraz prawie umów. Uczestniczyłem w wielu zróżnicowanych projektach biznesowych. Umiejętności analityczne wykorzystuję w projektach wymagających identyfikacji słabych stron i ich zabezpieczenia. Znaczna ich część dotyczyła transakcji przejęć, przystępowania do spółek, obrotu istotnymi aktywami oraz finansowania przedsięwzięć biznesowych. Przygotowuję i wdrażam koncepcje przekształceń, połączeń oraz podziałów spółek i przedsiębiorstw. Zajmuję się również przeprowadzaniem due diligence prawnych spółek i nieruchomości. Doradzam podmiotom gospodarczym od stosunkowo niewielkich aż do dużych grup kapitałowych.

 

W swojej dotychczasowej działalności opiniowałem także projekty ustaw, uczestniczyłem w projektach prywatyzacji spółek Skarbu Państwa, a także przygotowywałem publiczne oferty sprzedaży spółek - IPO na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

15 luty 2019

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę

Projekt Inwestor

czytaj więcej

25 stycznia 2019

Coraz bliżej do zmian w obrocie nieruchomościami rolnymi

Projekt Inwestor

czytaj więcej

14 stycznia 2019

Ułatwienia dla spółek od 1 marca 2019

Blog

czytaj więcej

26 października 2018

Zarząd sukcesyjny w praktyce

Blog

czytaj więcej

9 października 2018

Zarządca sukcesyjny pomoże w planowaniu sukcesji

Blog

czytaj więcej

20 lipca 2018

Jak będzie można realizować zarząd sukcesyjny?

Rzeczpospolita

czytaj więcej