Hubert Norek

wspólnik
radca prawny

Hubert Norek

 

Od początku pracy w zawodzie prawnika najważniejsze były dla mnie zaufanie i przejrzystość w relacjach z Klientami. Bez nich nie da się wykonywać mojego zawodu w taki sposób, by praca dawała korzyści Klientom, a nam prawnikom satysfakcję.


Od 1998 r. uczestniczyłem w kilkudziesięciu projektach z zakresu fuzji i przejęć. Doradzałem w wielu procesach łączenia, podziału oraz przekształceń spółek handlowych, a także w transakcjach nabywania i zbywania udziałów czy przedsiębiorstw. Niektóre z nich jak np. pierwsze w Polsce połączenie 7 elektrowni zawodowych w Południowy Koncern Energetyczny S.A., czy sprzedaż w imieniu Miasta Poznań akcji Poznańskiej Energetyki Cieplnej S.A., były nowatorskimi procesami, o znaczącym wpływie na branże, w których przedsiębiorstwa te działały.

 

Z powodzeniem wspierałem Klientów w rozwiązywaniu sporów pomiędzy wspólnikami, zakończonych wystąpieniem i spłatą jednego ze wspólników, bądź też zawarciem satysfakcjonującego obie strony porozumienia.

 

Uczestniczyłem w wielu projektach na rynku nieruchomości pomagając przy nabyciu czy też zbyciu nieruchomości, jak i wspierając Klientów w procesie inwestycyjnym. Szczególnym zainteresowaniem darzę projekty rewitalizacji poprzemysłowych obszarów miast, których realizacja wymaga od prawnika posiadania wiedzy dalece wykraczającej poza samo prawo i umiejętności współpracy z zespołem specjalistów z różnych dziedzin.

 

Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu