Hubert Norek

wspólnik
radca prawny

Zmiany kapitałowe i majątkowe

Specjalizujemy się w obsłudze prawnej procesów zmian kapitałowych i majątkowych oraz szeroko rozumianych reorganizacji grup kapitałowych, które mają miejsce zarówno w ramach realizowanych transakcji, połączeń, podziałów, przekształceń spółek, jak i po ich dokonaniu.

 

Projektujemy rozwiązania prawne, dostosowane do indywidualnych potrzeb tak, aby majątek i kapitał w spółce realizowały zakładane cele biznesowe i gospodarcze. Przygotowujemy je wobec ciągle zmieniającego się otoczenia prawnego, przy okazji bieżącej obsługi prawnej organów spółki, przy zatwierdzeniu jej sprawozdania finansowego i podziału zysku, a czasem w następstwie restrukturyzacji, dokonanej transakcji, czy transformacji.

 

Majątek i kapitał to dwie strony bilansu Twojej firmy. Naszym kapitałem jest nasza wiedza i doświadczenie. Tylko w minionym roku doradzaliśmy m.in. Klientowi należącemu do światowej czołówki (TOP 3) z branży logistyczno-spedycyjnej w zakresie obniżenia kapitału zakładowego o kwotę przekraczającą 250 mln zł, czy też w procesie reorganizacji kapitałowo-majątkowej czołowego producenta armatury łazienkowej w Polsce, zaraz po jego przejęciu przez europejskiego lidera technologii sanitarnych. Z drugiej strony, wielokrotnie wykorzystaliśmy posiadaną wiedzę i doświadczenie, by pomóc małym i średnim przedsiębiorcom w dostosowaniu struktury kapitałowo-majątkowej do skali działalności i celów wspólników.

 

Decyzje strategiczne często wymagają podjęcia nowego ryzyka, które nie zawsze warto łączyć w jednej formie prawnej. Pomagamy w budowie struktury grup kapitałowych, zagadnieniach holdingowych oraz wyodrębnieniu działalności lub spółki w istniejącej lub nowej formie prawnej.

 

Powierzając nam informacje o Twoim majątku, kapitałach i celach biznesowych możesz liczyć na naszą poufność, uczciwość i profesjonalizm, a także skuteczność prezentowanych przez nas rozwiązań prawnych. Teraz, kiedy już wiesz kim jesteśmy – w czym możemy Ci pomóc?

Specjaliści

Hubert Norek

wspólnik
radca prawny

hubert.norek@kniw.pl

skontaktuj się

Michał Wojciechowski

of counsel
radca prawny

michal.wojciechowski@kniw.pl

skontaktuj się

Publikacje

Fundacja rodzinna - wszystko co trzeba o niej wiedzieć

Blog

czytaj więcej

Przekształcenie spółki komandytowej w spółkę z o.o.

Blog

czytaj więcej

ABC Transakcji - czyli jak sprzedać firmę, żeby potem nie żałować

Blog

czytaj więcej

Przekształcenie jednoosobowej działalności w sp. z o. o.

Blog

czytaj więcej