Agnieszka Pelc

prawnik

 

Zdobywając doświadczenie w poznańskich i podpoznańskich kancelariach prawniczych, miałam okazję pracować nad projektami o różnorodnej problematyce prawnej (głównie w zakresie prawa cywilnego, ale także karnego i administracyjnego). Zajmowałam się przede wszystkim sprawami związanymi z tzw. upadłością konsumencką (w tym m.in. sprzedażą nieruchomości w związku z postępowaniem upadłościowym) oraz postępowaniem restrukturyzacyjnym oraz bieżącą obsługą prawną przedsiębiorstw.  

 

W kręgu moich zainteresowań znajduje się przede wszystkim prawo zobowiązań, a w szczególności wszelkie umowy dotyczące nieruchomości. Interesują mnie także postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne. Swoją pracę magisterską poświęcam natomiast zagadnieniu zadośćuczynienia za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu najbliższego członka rodziny.

  

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie uzyskałam Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Jednocześnie jestem także studentką poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego. 

 

Język: angielski, niemiecki 

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

23 lutego 2023

Najem instytucjonalny (PRS) – nowe oblicze najmu mieszkań?

Blog

czytaj więcej

4 grudnia 2023

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności gruntu w 2023 roku

Blog

czytaj więcej

9 listopada 2022

Prospekt informacyjny w nowej ustawie deweloperskiej - co zawiera i jak go przygotować?

Blog

czytaj więcej

29 sierpnia 2022

Farma fotowoltaiczna a podatek od nieruchomości

Blog

czytaj więcej

25 lipca 2022

Inwestycje w fotowoltaikę a zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym

Blog

czytaj więcej