powrót

28 listopada 2019

Zakup nieruchomości i zmiana jej przeznaczenia

 

Z przyjemnością informujemy, że zamknęliśmy właśnie transakcję zakupu nieruchomości inwestycyjnej pod Poznaniem. Nieruchomość nabyta została przez naszego Klienta – spółkę z kapitałem zagranicznym - na potrzeby rozwoju Jego siedziby. 

 

Zespół naszej Kancelarii pod kierownictwem mec. Agaty Pawlak-Jaszczak doradzał Klientowi w zakresie audytu stanu prawnego nieruchomości, a po pozytywnej decyzji Klienta co do nabycia nieruchomości, w przygotowywaniu i negocjowaniu dokumentów transakcyjnych oraz regulowaniu stanu prawnego nieruchomości zgodnie z planami inwestycyjnymi Klienta.

 

W chwili zawarcia umowy przedwstępnej nieruchomość miała charakter rolny. W ciągu kilku miesięcy udało się spełnić warunki zawarcia umowy ostatecznej tj. zmienić przeznaczenie nieruchomości na inne niż rolne, uregulować jej stan prawny i uzyskać decyzje umożliwiające realizację inwestycji zaplanowanej przez nabywcę.

 

Gratulujemy naszemu Klientowi udanej transakcji, która na pewno przyczyni się do dalszego rozwoju jego działalności w Polsce.

Newsletter

Newsletter

Zapisz się na newsletter

zapisz