powrót

5 października 2018

Pomogliśmy nabyć nieruchomość inwestycyjną

Pomogliśmy naszemu Klientowi, prowadzącemu działalność deweloperską, nabyć część kamienicy w Poznaniu wraz z pozwoleniem na przebudowę i rozpocząć inwestycję mieszkaniową.

 

Wsparcie Kancelarii polegało na przeprowadzeniu audytu prawnego nieruchomości przed transakcją, doradztwie prawnym w trakcie transakcji (w tym negocjowaniu treści dokumentów) oraz wsparciu prawnym po zawarciu transakcji, a zmierzającym do rozpoczęcia i prowadzenia inwestycji deweloperskiej.

 

W ramach naszych prac pomogliśmy zbadać m.in. kwestie związane z ochroną konserwatorską budynku, tytułem do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, prawami autorskimi do projektu budowlanego oraz przeniesieniem praw do pozwolenia na przebudowę i projektu budowlanego.

 

Poza wynegocjowaniem mechanizmów zabezpieczających naszego Klienta, dotyczących przede wszystkim możliwości prowadzenia inwestycji na nieruchomości, pomagaliśmy oraz koordynowaliśmy prace w zakresie utworzenia spółek celowych, aportu nieruchomości, uzyskania decyzji o przeniesieniu pozwolenia na budowę oraz wygaszenia i wykreślenia istniejących praw osób trzecich (w tym hipotek) na nieruchomości.

 

Cieszymy się, że nasz Klient będzie mógł prowadzić proces inwestycyjny w tak ciekawej lokalizacji.