powrót

21 października 2022

V Kongres Deweloperski: Miasta Jutra

18 października 2022 r. w Poznaniu odbył się V Kongres Deweloperski: Miasta Jutra zorganizowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich. W Kongresie mieli niezwykłą przyjemność wziąć udział pracownicy Jacek Łubecki, Magdalena Komudzińska i Agnieszka Pelc.


Podczas Kongresu o coraz bardziej powszechnej idei 15-minutowego miasta opowiedział uczestnikom sam jej twórca – prof. Carlos Moreno. Odbyło się wiele niezwykle intrygujących i ciekawych paneli, w których usłyszeć można było głosy nie tylko przedstawicieli branży deweloperskiej, ale także banków, samorządów, ministerstw i wielu innych instytucji powiązanych z sektorem.


Jednym z najważniejszych tematów stała się trudna sytuacja, w jakiej obecnie znaleźli się deweloperzy, a najgorętsza dyskusja toczyła się wokół rozwiązań i propozycji, jak ten trudny moment najlepiej przetrwać. Rozmowy dotykały również tematów takich jak stosowanie ustawy „lex deweloper” przez różne polskie miasta czy też nadchodząca reforma ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.


Agnieszka Pelc wzięła również udział w bardzo ciekawych warsztatach foresightowych, próbując przewidzieć na podstawie różnych scenariuszy, w jaki sposób deweloperzy mogą przezwyciężyć istniejące i nadchodzące problemy, gdzie szukać źródeł finansowania i jaka przyszłość czeka tę branżę.


V Kongres Deweloperski zgromadził wielu wyśmienitych specjalistów i praktyków, padło na nim wiele inspirujących pytań i tez, a my – uczestnicy – wyszliśmy z niego z głowami pełnymi nowych pomysłów i szerszą perspektywą.


Organizatorom wydarzenia serdecznie gratulujemy i już nie możemy doczekać się kolejnych edycji!


Przy okazji raz jeszcze dziękujemy poznańskiemu oddziałowi PZFD za zaproszenia.