Wojciech Kasprzak

radca prawny

 

Jestem prawnikiem specjalizującym się w prawie spółek handlowych, reorganizacjach grup przedsiębiorców, prawie umów handlowych oraz transakcjach fuzji i przejęć przedsiębiorstw. Najlepiej odnajduję się w strukturyzacji jak i optymalizacji procesów reorganizacji oraz transakcji, jak również sporządzaniu treści umów handlowych. Nie jest mi również obce dbanie o zachowanie ogólnych zasad corporate goverance u przedsiębiorców.

 

Uczestniczyłem w wielu procesach reorganizacji grup kapitałowych (połączeń, podziałów czy przekształceń) oraz transakcjach nabywania przedsiębiorstw, bądź aktywów w ich skład wchodzących. Wielokrotnie uczestniczyłem w procesach badania spółek bądź składników majątku przed planowanymi transakcjami (due diligence). Niejednokrotnie uczestniczyłem w procesie badania konsekwencji przeprowadzenia procesu reorganizacji (feasibility study) oraz prowadziłem następcze działania, między innymi w celu zapewnienia ciągłości korzystania z praw do decyzji administracyjnych.

 

Ukończyłem studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz odbyłem aplikację radcowską. Jestem radcą prawnym zrzeszonym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

 

Język: angielski

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

26 kwietnia 2022

Podwójne obywatelstwo do ujawnienia w CRBR

Blog

czytaj więcej

10 lutego 2022

Polski Ład, a spółka komandytowo-akcyjna – czy to ma sens?

Blog

czytaj więcej

29 grudnia 2021

Estoński CIT w spółce komandytowej

Blog

czytaj więcej