Przemysław Musioł

wspólnik
radca prawny

 

Od kilkunastu lat doradzam małym i średnim przedsiębiorcom, jak również dużym spółkom, w zwyczajnych i nadzwyczajnych wyzwaniach w obszarze prawa handlowego.

 

Pomagam w transakcjach i procesach przystępowania inwestora, w których sukces oznacza zapewnienie długotrwałej relacji między wspólnikami, przy zabezpieczeniu ich interesów. Reprezentuję polskich i zagranicznych Klientów w transakcjach sprzedaży udziałów i akcji, przygotowując m.in. szczegółowe klauzule zapłaty ceny, zabezpieczające sytuację wspólnika mniejszościowego, czy pakiet „menadżerski”. Pomagam w tworzeniu regulacji wewnętrznych oraz dotyczących otoczenia spółek, z uwzględnieniem problematyki prawa holdingowego i sieci franczyzowych.

 

Prowadziłem kilkadziesiąt fuzji i przejęć, w tym połączeń, podziałów i przekształceń małych firm rodzinnych, jak również reorganizacji grup kapitałowych. Pomagałem naszym Klientom w sytuacjach trudnych, w tym przy rozwiązywaniu sporów korporacyjnych.

 

Byłem doradcą prawnym przy pozyskiwaniu finansowania dla projektów inwestycyjnych, a także w zakresie niestandardowych produktów finansowych, takich jak np. leasing zwrotny nieruchomości.

 

Byłem wykładowcą na kursach i szkoleniach dla kandydatów i członków rad nadzorczych spółek, a także członków organów oraz skarbników jednostek samorządu terytorialnego.

 

Od 2007 r. współpracowałem, a od 2013 r. do końca 2016 r. byłem wspólnikiem jednej z większych kancelarii prawnych w Wielkopolsce.

 

Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

 

Język: angielski

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

8 czerwca 2021

ABC Transakcji - czyli jak sprzedać firmę, żeby potem nie żałować

Blog

czytaj więcej

25 marca 2021

ABC Transakcji: Transakcja w czasach zarazy – siła wyższa, klauzula MAC i odstąpienia od umowy

Blog

czytaj więcej

31 listopada 2019

ABC Transakcji: Klauzule opcyjne – kiedy wspólnicy mogą je zastosować

Blog

czytaj więcej

15 lipca 2019

Udział kapitałowy w spółce komandytowej

Blog

czytaj więcej

15 maja 2019

Zmiana umowy spółki komandytowej a zastosowanie art. 210 § 1 ksh.

Blog

czytaj więcej

11 kwietnia 2019

Udział wspólników w zyskach spółki komandytowej

Blog

czytaj więcej