Przemysław Musioł

wspólnik
radca prawny

 

Od kilkunastu lat doradzam małym i średnim przedsiębiorcom, jak również dużym spółkom, w zwyczajnych i nadzwyczajnych wyzwaniach w obszarze prawa handlowego.

 

Pomagam w transakcjach i procesach przystępowania inwestora, w których sukces oznacza zapewnienie długotrwałej relacji między wspólnikami, przy zabezpieczeniu ich interesów. Reprezentuję polskich i zagranicznych Klientów w transakcjach sprzedaży udziałów i akcji, przygotowując m.in. szczegółowe klauzule zapłaty ceny, zabezpieczające sytuację wspólnika mniejszościowego, czy pakiet „menadżerski”. Pomagam w tworzeniu regulacji wewnętrznych oraz dotyczących otoczenia spółek, z uwzględnieniem problematyki prawa holdingowego i sieci franczyzowych.

 

Prowadziłem kilkadziesiąt fuzji i przejęć, w tym połączeń, podziałów i przekształceń małych firm rodzinnych, jak również reorganizacji grup kapitałowych. Pomagałem naszym Klientom w sytuacjach trudnych, w tym przy rozwiązywaniu sporów korporacyjnych.

 

Byłem doradcą prawnym przy pozyskiwaniu finansowania dla projektów inwestycyjnych, a także w zakresie niestandardowych produktów finansowych, takich jak np. leasing zwrotny nieruchomości.

 

Byłem wykładowcą na kursach i szkoleniach dla kandydatów i członków rad nadzorczych spółek, a także członków organów oraz skarbników jednostek samorządu terytorialnego.

 

Od 2007 r. współpracowałem, a od 2013 r. do końca 2016 r. byłem wspólnikiem jednej z większych kancelarii prawnych w Wielkopolsce.

 

Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

 

Język: angielski

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

12 października 2018

Konstytucja Biznesu: co zmieniło się w działalności regulowanej

Rzeczpospolita

czytaj więcej

18 czerwca 2018

Pełnomocnik może złożyć sprawozdanie finansowe w KRS

Blog

czytaj więcej

26 stycznia 2018

Jak uzyskać odszkodowanie za brak lojalności w biznesowych negocjacjach.

Rzeczpospolita

czytaj więcej

19 grudnia 2017

ABC Transakcji: Lojalność i uczciwość w negocjacjach oraz odszkodowanie za ich brak

Blog

czytaj więcej

15 listopada 2017

Jak chronić tajemnice przedsiębiorstwa podczas transakcji zakupu czy sprzedaży firmy

MamStartup.pl

czytaj więcej

30 października 2017

ABC Transakcji: Umowa o zachowaniu poufności, czyli jak chronić tajemnice przedsiębiorstwa

Blog

czytaj więcej