Piotr Szwechłowicz

radca prawny

 

Moje doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców buduję w poznańskich kancelariach prawnych od 2009 roku. W tym okresie uczestniczyłem w wielu ciekawych i wymagających projektach realizowanych zarówno dla małych firm rodzinnych, jak i dla międzynarodowych korporacji. Według mnie każdy Klient – niezależnie od skali czy przedmiotu jego działalności – bardzo wysoko ceni sobie zaangażowanie i osobisty wysiłek włożony przez prawnika w zlecone mu sprawy. To właśnie na tych wartościach staram się budować głębokie, długotrwałe relacje z Klientami.

 

Podstawowy obszar mojej specjalizacji to sprawy sporne. Od wielu lat wspieram Klientów w negocjacjach, mediacjach oraz postępowaniach sądowych dotyczących procesu inwestycyjno-budowlanego. Każda sprawa ma dla mnie indywidualny wymiar, doceniam wagę jaką ma głębokie przemyślenie strategii działania przed wdaniem się w spór – a nie już po fakcie. Przez kilka lat kierowałem wieloosobowym zespołem prawników reprezentujących jeden z największych polskich banków.

 

Zajmuję się opracowywaniem umów dla Klientów działających w sektorach budowlanym, nieruchomościowym, finansowym i transportowym. Przygotowywane przeze mnie kontrakty z reguły miały znaczną wartość i wymagały znajomości specjalistycznych regulacji (np. umowy na przewozy w publicznym transporcie zbiorowym, umowy na kompleksową obsługę bankową jednej z największych grup energetycznych w Polsce). Dobrą umowę postrzegam jako przede wszystkim taką,  która jest zrozumiała dla Klienta i odpowiada jego prawdziwym potrzebom, dlatego za kluczową uważam ścisłą współpracę z Klientem na każdym etapie realizacji zlecenia.

 

W Kancelarii jestem odpowiedzialny za rozwój praktyki prawa restrukturyzacyjnego. Jest to obszar, który w ostatnim czasie bardzo zyskał na znaczeniu i słusznie budzi coraz większe zainteresowanie przedsiębiorców – zarówno tych zagrożonych niewypłacalnością, jak również ich wierzycieli.

 

Jestem absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za zdanie egzaminu zawodowego z najlepszym wynikiem otrzymałem w 2016 roku nagrodę Dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu. Jestem członkiem OIRP w Poznaniu.

 

Język: angielski

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu