Magdalena Stępień

radca prawny

 

Od początku aktywności zawodowej związana jestem z prawną obsługą działalności deweloperskiej i procesów inwestycyjnych w branży nieruchomościowej. Przez kilkanaście lat pracy zdobyłam bogatą wiedzę praktyczną z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego, wspierając deweloperów z zagranicznym i z polskim kapitałem, inwestujących na polskim rynku nieruchomości.

 

Zaangażowana byłam w kompleksową obsługę prawną licznych inwestycji mieszkaniowych, sfinalizowanych budową budynków jedno- i wielorodzinnych o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań przekraczających 70.000 m2. Doświadczenie zawodowe zdobywałam realizując także projekty komercyjne takie jak: komercjalizacja i budowa  parków handlowych, samodzielnych obiektów handlowych, w tym sklepów wielkopowierzchniowych, stacji paliw i restauracji, a także obiektów biurowych o znacznej powierzchni.

 

Wspieram inwestorów w procesach związanych z badaniem stanu prawnego nieruchomości (due diligence), w nabywaniu i zbywaniu nieruchomości, także tych o skomplikowanym stanie prawnym oraz w realizacji robót budowalnych. Moje zainteresowania skupiają się również na aspektach finansowania inwestycji deweloperskich, w tym finansowaniu społecznościowym w ramach crowdfundingu.

 

Jestem absolwentką Podyplomowych Studiów Prawa Bankowego oraz Studium Prawa Niemieckiego i członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

 

Język: niemiecki

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu