Karolina Durbacz

radca prawny
doradca podatkowy

 

Specjalizuję się w prawie spółek handlowych i prawie podatkowym. W kręgu moich szczególnych zainteresowań znajdują się zagadnienia związane z transakcjami sprzedaży udziałów i akcji spółek. Pozwalają one bowiem na twórcze myślenie o problemach Klientów, wymagając łączenia wiedzy z wielu dziedzin prawa.   

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poznańskich kancelariach prawnych już od czasu studiów. W dotychczasowej praktyce zajmowałam się przede wszystkim bieżącą obsługą korporacyjną spółek. Doradzałam także Klientom w procesach przekształcenia oraz w transakcjach, których przedmiotem była sprzedaż udziałów lub akcji w spółkach czy też sprzedaż przedsiębiorstwa bądź jego zorganizowanej części. Udzielałam również konsultacji podatkowych i przygotowywałam opinie prawno-podatkowe, w tym związane z procesami restrukturyzacji przedsiębiorców i planowanymi transakcjami.

 

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu oraz Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

 

Język: angielski, francuski

Specjalizacje

napisz maila powrót do zespołu

Publikacje

1 lipca 2019

Prosta spółka akcyjna coraz bliżej

Blog

czytaj więcej

20 czerwca 2019

Dokapitalizowanie spółki komandytowej

Blog

czytaj więcej

15 maja 2019

Zmiana umowy spółki komandytowej a zastosowanie art. 210 § 1 ksh.

Blog

czytaj więcej

23 kwietnia 2019

Dlaczego prosta spółka akcyjna nie będzie notowana na giełdzie?

Blog

czytaj więcej

13 marca 2019

Prosta spółka akcyjna – nowe rozwiązanie dla startupów?

MamStartup

czytaj więcej

6 marca 2019

Prosta spółka akcyjna – kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców?

Blog

czytaj więcej