powrót

5 sierpnia 2021

Doradzaliśmy przy sprzedaży akademika

 

Z  przyjemnością informujemy, że zespół prawników naszej Kancelarii pod kierownictwem Agaty Pawlak-Jaszczak, w składzie Przemysław Musioł i Adrianna Janicka, doradzał Probuild sp. z o.o. przy sprzedaży dwóch kompleksów nieruchomości we Wrocławiu.

 

W skład przedmiotu transakcji wchodziła nieruchomość, zabudowana funkcjonującym prywatnym akademikiem z ok. 150 miejscami (objęta decyzją umożliwiającą jego rozbudowę), a także nieruchomości, na których możliwa jest realizacja podobnych inwestycji z około 500 miejscami. 

 

Satysfakcja dla naszego zespołu jest tym większa, że pracę przy projekcie zaczynaliśmy na samym jego początku, wspierając Klienta przy nabyciu nieruchomości.  Braliśmy udział w procesie due diligence, a następnie w negocjacjach warunków umowy nabycia. Pomagaliśmy też później na etapie regulowania stanu prawnego nieruchomości, uzyskania decyzji umożliwiających realizację inwestycji, a w kolejnym etapie w negocjowaniu i wykonaniu umowy generalnego wykonawstwa. Doradzaliśmy także przy uruchamianiu działalności akademika – tworzyliśmy regulaminy, wzory umów, pomagaliśmy przy tworzeniu systemu internetowej rezerwacji. 

 

Ostatnim etapem projektu była sprzedaż nieruchomości na rzecz spółek należących do europejskiego funduszu. Dokumentacja transakcyjna przygotowywana była w języku polskim i angielskim.

  

Gratulujemy naszemu Klientowi udanej transakcji i dziękujemy za zaufanie. 

 

Rynek prywatnych akademików w Polsce ma ogromny potencjał. Liczymy na kolejne takie projekty, w których z przyjemnością pomożemy. 

Newsletter

Newsletter

Zapisz się na newsletter

zapisz